Alexander Vallejo a feljutást követően újjáépülő DVTK-ba érkezett 2023 nyarán, és három éven keresztül nyújtott stabilitást a középpályán, szükség esetén pedig a védelem közepén. Összesen 83 bajnokin és 7 kupamérkőzésen viselte a DVTK mezét, és négy gólt szerzett.

- Pályafutásom talán legjobb három évét zárom ma le, az élet nagy ajándéka, hogy ezt az időt itt tölthettem Diósgyőrben - búcsúzott Alexander Vallejo. - Úgy érkeztünk a családommal, hogy egyáltalán nem ismertük még az országot sem, nemhogy a várost, de szeretettel fogadtak, ami egy külföldi esetében mindig különösen jól esik. 

- Most érthetően mindenki szomorú a kiesés miatt, de ha visszatekintek, akkor azt tudom mondani, hogy az idők során rengeteg szép emlékkel gazdagodtam. Időnként közönségszórakoztató játékot játszottunk, voltak sikeres időszakok, amikor még az európai kupaszereplés lehetősége is felsejlett, és persze a nyíregyházi győzelmeket sem fogom elfelejteni - idézte fel. - Azt sajnálom, hogy néha úgy tűnt, akár igazán nagy eredményt is el tudunk érni, a vége mégis a kiesés lett, amiért persze mindenkinek vállalni kell a felelősséget. 

- Szerettem volna Diósgyőrben befejezni a labdarúgó pályafutásom, és sajnálom, hogy ilyen helyzetben hagyom el a klubot, de most a távozás a helyes döntés, mert úgysem játszhatnék az NB II.-re vonatkozó ajánlások miatt. Köszönöm Vincze Richárdnak, hogy meg tudtunk állapodni a szerződésbontás feltételeiben!

Köszönöm a szurkolók támogatását, köszönök mindent a játékostársaknak és az edzői stáboknak! Ígérem, továbbra is követni fogom a DVTK teljesítményét, és drukkolok, hogy minél hamarabb visszajusson a csapat az élvonalba. Hajrá, Diósgyőr! - zárta gondolatait a spanyol középpályás.

Mi pedig köszönjük a sok jó mérkőzést Diósgyőrben, az edzéseken elvégzett munkát, valamint a szerződésbontás során tanúsított konstruktív hozzáállást!

A további pályafutásához sok sikert kívánunk!